Nyitóösszeg

A nyitóösszeg az a pénz, amit a bank elkér azért, hogy egy bankkártyát adjon a számodra, ha igényled. A legtöbb mai kártyának már nincs ilyen feltétele, legfeljebb a prémium konstrukciók esetében, illetve pár dombornyomású bankkártyánál lehet még ilyen feltétel.

Ezt a bank azért kéri el, mert így akar meggyőződni róla, hogy egy bizonyos mennyiségű pénzt elő tudsz teremteni és be tudod fizetni a bankszámládra. A dombornyomású kártyáknál ritkán, de előfordulhatnak fedezetlen költések (ahol nincs elektronikus összeköttetés a bankkal - ilyen helyen csak dombornyomású kártyát tudsz használni).

A nyitóösszeget csak arra a pár napra kell a banknál hagynod, amíg a kártyaigénylésed elbírálják és legyártják a kártyát. Amint kézhez kaptad a kártyát, a nyitóösszeg már kivehető a számláról, vagy elkölthető, átutalható és a jövőben sem kell „bemutatnod”, ez tehát csak az első igénylésre vonatkozik.

Ne keverd össze az óvadékkal, melyet állandóan a banknál kell tartanod, amíg a kártyádat használod.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Diáklány aki most nyitja meg a mobiltelefonjával a bankszámláját
    Bankszámla

    Ezekre figyelj oda, mikor diákszámlát választasz

    Bankszámlára szükséged lesz, ha szeretnél a telefonoddal vagy online vásárolni vagy ingyenesen vennél fel készpénzt. Minél hamarabb nyitsz egyet, annál jobban jársz, mert a bankok jelentős kedvezményeket kínálnak tanulóknak. Azonban nehéz eldönteni, hogy milyen diákszámlát válassz, és hogy melyik illik hozzád a legjobban. Segítünk dönteni.

    frissítve: 2024. április 18.
  • Apple Pay ikon
    Bankszámla

    Apple Pay: Így tudsz az iPhone-oddal és az óráddal fizetni 2024-ben

    Ebben az útmutatóban bemutatjuk az Apple mobilfizetési rendszerét, az Apple Pay-t, ami sokkal több, mint egy mobiltelefonba integrált bankkártya. A legtöbb bankkártya alkalmas az Apple Pay-jel való összekötésre az iPhone 6-ostól kezdve, sőt az almás cég okosórái is, úgyhogy akár egyből ki is próbálhatod ezt a fizetési módot. Megmutatjuk hogyan működik és miért érdemes neked is használnod. Kezdjük is a legfontosabbal!

    frissítve: 2024. február 16.
  • Boldog nő aki a laptopján olvassa, hogy ingyenes bankszámlája van
    Bankszámla

    3 bankszámla, ahol ingyenes a számlavezetés

    Ingyenes bankszámla. Az az igazság, hogy ez jól hangzik. Bár indokolhatónak számít, hogy havidíjat fizessünk a banknak, hiszen a számlavezető rendszert akkor is üzemelteti, ha nem használjuk, vagy nyitva tartja a bankfiókjait, ahol alkalmazottakat és rezsit fizet, de miért fizessünk, ha nem muszáj? Márpedig nem muszáj. Manapság, amikor már ritka az 1 000 forint alatti számlavezetési havidíj, amikor valaki meglátja ezt az összeget a számlakivonatán vagy számlatörténetében, biztosan elgondolkodik, hogy van-e ennek alternatívája? Van, igen és éppen erről szól ez az útmutató.

    frissítve: 2024. március 17.