HItelcél

Hitelcélnak nevezzük azt a dolgot, amire a hitelt fel szeretnéd venni.

Vannak olyan kölcsönök, ahol nem kell meghatározni, hogy mire veszed fel a pénzt, ilyen például a személyi kölcsön, de a Babaváró hitel is. Ezeknél a kölcsönöknél nem kell megmondanod, hogy mire költöd a hitel összegét, tetszőlegesen bármire felhasználhatod. A bank a pénzt a számládra utalja, ahol te hozzáférsz, és úgy használod fel, ahogy szükséged van rá.

A törlesztést onnantól kell kezdened, ahogy a bank folyósította neked a hitelt, illetve a szerződés szerint, függetlenül attól, hogy mennyit költöttél már el belőle.

Vannak hitelcélhoz kötött hitelek is, ahol a hitel célját a szerződésben is rögzítik. Ilyen lehet például a jelzáloghitel. Ha a hitelcél a lakásvásárlás, vagy felújítás, bővítés, akkor azt lakáshitelnek hívjuk. Ha autóhitelt veszel fel, akkor a hitelcél az autóvásárlás, hitelkiváltás esetén pedig az a cél, hogy az új hitelből egy korábban felvett hiteledet végtörleszd.

Ha a hitelcélt meghatározod, akkor a pénzt másra nem költheted, csak arra, ami a szerződésben szerepel.

A bank sokszor nem is neked utalja a pénzt, hanem a lakás eladójának, vagy a másik banknak, ahol a kiváltandó hiteled van.

Van szabad felhasználású jelzáloghitel is, a bank biztonságosabbnak tartja, ha tudja, mire használod a pénzét, és kockázatos dolgokat nem finanszíroz. A hitelcélhoz kötött hitelek ezért általában kedvezőbbek is a szabad felhasználású kölcsönöknél.

Lakáshitel 10 évig fix kamattal
  • Kezdeti költségekre vonatkozó díjkedvezmények
  • Futamidő: 10-30 év 10 éves kamatperiódussal
  • THM: 7,06-7,09%
  • Díjmentes törlesztőszámla a hitelhez
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Az értékbecslés elkezdéséhez szükséges lakáskulcsot nyújtja egy lány
    Lakáshitel

    Értékbecslés: ezeket kell tudnod róla lakáshitel igénylésnél 2024-ben

    Ha hitelből vennél lakást, vagy más célra igényelnél jelzáloghitelt, akkor a hitelfelvételnek mindig része az ingaltan értékbecslés. Enélkül nincs hitel. Az értékbecslést sok tévhit övezi, ami miatt sokan tartanak tőle. Útmutatónk végigvisz az értékbecslés folyamatán és elmondjuk azt is, hogy mire számíts. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Fiatal házaspár az új lakásukban
    Lakáshitel

    9 dolog, amit tudnod kell CSOK Plusz igénylés előtt

    A támogatott hitelek igénylése kemény diónak tűnhet, de ne aggódj, csak első látásra olyan bonyolult. Itt több mindenre kell figyelned, és több dokumentumra lesz szükséged, mint egy átlagos hiteligénylésnél, ezért adunk néhány tippet, ami megkönnyíti a dolgod.

    frissítve: 2024. május 6.
  • UniCredit lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek
    Lakáshitel

    UniCredit lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek

    Az UniCredit Bank piaci kamatozású lakáshiteleket, szabad felhasználású hiteleket és minősített fogyasztóbarát lakáshiteleket is kínál. Ezenkívül kamattámogatott hiteleket is találsz náluk, így CSOK Plusz is elérhető. A hiteleket 5 és 10 éves kamatperiódussal, vagy végig fix kamatozással igényelheted. Ha a banknál számlát nyitsz, és oda havi jóváírást vállalsz, kamatkedvezményt is kaphatsz. Útmutatónkban elolvashatod, miért érdemes valamelyik UniCredit lakáshitel mellett döntened.

    frissítve: 2024. május 6.